e-Katalog

Otel

Yarımadanın doğu yamacında marinayla bağlantısı olan yaklaşık 50 odalı bir butik otel planlanmıştır. Tamamı suit odalardan oluşacak bu otel, gerek villa sahiplerinin gerekse marina kullanıcılarının ihtiyacı olabilecek restoran, bar, spa, fitness, vb. ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu özel otelin işletmesi için dünyanın önde gelen işletmeci grupları ile görüşmeler devam etmektedir.

Seçilecek işletmeci ile yapılacak anlaşmaya istinaden villa sahiplerine, talep etmeleri halinde catering ve housekeeping gibi hizmetlerin sunulması planlanmaktadır.

Marina

Genel Bakış

Turizm ve konut projemizin üzerinde yer aldığı yarımadanın doğu tarafında, öncelikli olarak Epique Island sakinlerinin kullanımı için tasarlanmış bir marina yer alması öngörülüyor. “Butik” olarak tanımladığımız küçük ölçekli ve minimal özelliklerde tasarladığımız marina için, büyük yat limanlarından farklı olarak, bölgenin topografya ve coğrafyasına uygun bir yerleşim planladık.

Epique Island Marina’nın toplam kapladığı alan, Yalıkavak Palmarina’nın %15’i, D-Marin Didim’in ise %8’i kadar olacak.

Marina, sadece deniz üzerindeki yapıları ile değil, hizmet anlayışı ve fonksiyonları ile de butik olarak konumlanacak.

Tasarım Özellikleri

Epique Island Marina, bilinen yat limanı projelerinden farklı olarak mendireklerle çevrelenmiştir, kapalı bir su baseni içermemektedir. Marina kapsamında kıyıya dik tek bir mendirek, dalgaları kesmek için kullanılırken, marina içini durgun bir su alanına çevirme riski olan uzun mendirekler projede yer almıyor. Mendirek, taş dolgu gövdeli değil, narin bir kazıklı yapı şeklinde tasarlanmıştır.

Marina tüm koy yüzeyinin çok küçük bir alanını kaplayacak şekilde planlanmıştır ve koy içine su girişini daraltmayan bir tasarım söz konusudur. Marinanın kapladığı alan, Tilkicik Koyu’nun toplam su yüzey alanının 1 %3.5’una karşılık gelmektedir. Koy içindeki akıntı sistemini herhangi bir şekilde bloke etmeyecektir.

Marina içindeki iskeleler, yüzer tip tasarlanmıştır ve su hareketlerine etkisi bu şekilde en aza indirilmiştir.Sahadaki su derinlikleri nedeniyle, ilerleyen dönemlerde marinanın büyütülmesi söz konusu değildir. Kıyı dolgusu, sahil boyunca dar bir bantta, oldukça sınırlı bir alanda yapılmaktadır. Dolgu malzemesi, Epique Island proje sahasından çıkan nitelikli ve kaya özellikli malzemelerle yapılacaktır. Denizi kirletmeyecek, daimi bir zarara neden olmayacak, bölgemizin özelliklerine uygun ve denizde kullanılabilir nitelikte özel malzemeler seçilerek dolguda kullanılacaktır.

Marinada su derinlikleri uygun olduğundan herhangi bir dip taraması da yapılmayacaktır.

Marina içinde bir plaj konsepti yaratılacaktır, böylece marina içinde ya da yakınında su kalitesinde yüksek standartların korunacağının garantisi verilmektedir.

Kime Hizmet Verecek

Epique Island Marina, bilinen şehir marinalarından farklı, butik bir konsepte dayalı olduğundan, öncelikli olarak Epique Island sakinleri ve otel ziyaretçilerine açık olacaktır. Arzu eden müşterilere marinada uzun süreli bağlanma önceliği sağlanacaktır. Marinanın diğer bir müşteri grubu da Tilkicik ve yakın koylardaki tüm deniz ve tekne sevdalılarıdır.

Epique Island Marina, bölge sakinlerinin, koylarımızın ve denizlerimizin değerini orada yaşayarak bilenlerin kullandığı marina olacaktır.

Proje’de yer alan Marina ve Otel inşaası ilgili Kurum’un iznine tabidir.